Ako začať v Austrálii pracovať?

Chcem pracovať v Austrálii!

Vieme, prečo si prišiel do Austrálie! Pre väčšinu z Vás, našich klientov, je hlavným dôvodom na cestu do Austrálie cestovanie a zlepšenie angličtiny. Zároveň si však potrebuješ v Austrálii nájsť prácu, ktorá Ti pomôže trochu znížiť vysoké náklady na cestu na opačnú pologuľu, prípadne si zarobiť aj niečo naviac.

Ako náš klient sa môžeš počas celého svojho pobytu v Austrálii spoľahnúť na pomoc našich skúsených poradcov v Job services departmente, takisto môžeš požiadať o radu našich špecialistov ešte na Slovensku, pred Tvojim odletom do Austrálie.

Čo by si mal/a mať zariadené ešte pred samotným hľadaním práce?

  • Napíš si svoj životopis "resume" prípadne motivačný list, s ktorými Ti pomôžu naši špecialisti z Job Departmentu.
  • Zriaď si austrálsky bankový účet.
  • Maj pripravené referencie z predchádzajúceho/cich zamestnaní v angličtine.

Je ľahké nájsť v Austrálii prácu?

Austrália je krajina s obrovskými možnosťami pre ľudí, ktorí tu chcú pracovať. Študenti tu môžu legálne pracovať.  Ak tu hľadáš zamestnanie, celková ekonomická situácia v krajine je priaznivá - nízka miera nezamestnanosti, približne 5% a vysoká miera ekonomického rastu dokazujú, že Austrália je krajinou, kde máš veľké šance nájsť si vhodnú prácu.


Rovnako aj veľká vzdialenosť Austrálie od ostatných kontinentov či striktné vízové požiadavky výrazne redukujú konkurenciu medzi uchádzačmi o prácu a zvyšujú Tvoju šancu pre nájdenie vhodnej práce. V Austrálii je široká ponuka voľných pracovných pozícií. Okrem stálych pracovných miest je tu aj veľké množstvo sezónnych prác predovšetkým v oblasti gastronómie a to vďaka obrovskému rozvoju turistického priemyslu.

 

Za akých podmienok môžeš ako študent v Austrálii pracovať?

  • Všetci študenti môžu v Austrálii legálne pracovať.
  • V období medzi dvomi kurzami alebo počas školských prázdnin môžeš pracovať bez vyššie uvedeného hodinového obmedzenia.
  • Môžeš začať pracovať až po začatí výučby na tvojej škole (po začatí tvojho kurzu).
  • V období školskej výučby môžeš pracovať maximálne 40 hodín/2 týždne.

Pracujem v Austrálii! - skúsenosť študenta s nájdením si práce:

"Byť tu v Austrálii považujem za najdôležitejšiu životnú skúsenosť, ktorú som kedy dostal. Information Planet mi pomohla nájsť si v Austrálii prácu. Práca v Austrálii predstavuje pre mňa úplne novú skúsenosť a veľmi ma baví. Momentálne si zarábam peniaze na pokrytie svojich nákladov a zároveň si v práci precvičujem angličtinu. Information Planet mi celkovo veľmi pomohla prispôsobiť sa životu v cudzej krajine ako aj jej pracovnému prostrediu!"

Marek

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím