Tranzitné víza do Austrálie

Kedy potrebuješ tranzitné víza pre medzipristátie v Austrálii?

Tieto víza sú určené pre cestujúcich, ktorí majú v Austrálii medzipristátie a budú sa na území Austrálie zdržiavať v rozmedzí od 8 hodín do 72 hodín. Tranzitné víza sú potrebné aj v prípade, ak ďalej pokračuješ rovnakým lietadlom a z toho istého letiska a to aj v prípade, ak sa budeš počas medzipristátia celý čas zdržiavať v tranzitnej hale a neprejdeš pasovou kontrolou.

Dôležité: Pokiaľ máš v úmysle počas medzipristátia zostať v Austrálii dlhšie než 72 hodín, tieto víza nie sú pre Teba vhodné. V tomto prípade potrebuješ iný druh víz, napr. turistické víza.

let

Kedy, naopak, tranzitné víza do Austrálie nepotrebuješ?

Tranzitné víza do Austrálie nepotrebuješ, ak v Austrálii neplánuješ zostať dlhšie než 8 hodín a máš platnú a potvrdenú letenku do svojej cieľovej destinácie - napr. na Nový Zéland. Podmienkou je, že zostaneš počas čakania v tranzitnej hale na letisku. Odporúčame si u svojej leteckej spoločnosti skontrolovať, ako budeš mať odbavenú batožinu. Či je potrebné batožinu vyzdvihnúť po prílete do Austrálie a potom ju opäť odbaviť. Alebo či Tvoju batožinu preloží sama letecká spoločnosť a Ty ju budeš vyzdvihovať až v cieľovej destinácii.

Aké dokumenty je potrebné doložiť pre úspešné vybavenie tranzitných víz do Austrálie?

  • Platný cestovný pas* (Deti, ktoré letia s rodičmi a sú napísané v ich pasoch, nemusia osobitne žiadať o tieto víza. V tomto prípade musia rodičia doplniť ich údaje vo svojej vízovej žiadosti.).
  • Presný itinerár Tvojej cesty a platná rezervácia letenky do Tvojej cieľovej destinácie.
  • Aktuálna fotografia pasového formátu. Fotografia musí byť podpísaná na zadnej strane žiadateľom o víza.
  • Formulár žiadosti o tranzitné víza do Austrálie a k nemu pripojiť všetky potrebné dokumenty. Viď: Formulár 876 Žiadosť o tranzitné víza pre Austráliu (triedy 771).
  • Dokumenty, ktoré Ťa oprávňujú ku vstupu do cieľovej destinácie, napr. víza.
  • Pozor: Do žiadosti o austrálske víza je dôležité zahrnúť všetky požadované dokumenty. Neúplné žiadosti môžu byť oneskorené alebo v niektorých prípadoch dokonca zamietnuté.

*Tranzitné víza sa viažu na číslo pasu, ktoré si uviedol/uviedla v žiadosti o tieto víza. Je teda potrebné použiť rovnaký pas aj pri príjazde do Austrálie. Pokiaľ si získal/a nový pas, musíš to oznámiť imigračnému úradu a oznámiť im údaje z Tvojho nového pasu ešte predtým, než sa vydáš na cestu do Austrálie. Inak môže dôjsť ku značnému oneskoreniu na letisku, prípadne Ti môže byť zamietnutý vstup do lietadla.

Ako a kde sa žiada o tranzitné víza? Koľko stoja?

  • O tieto víza je potrebné požiadať v čase, keď si ešte mimo územia Austrálie a zároveň je nevyhnutné, aby si víza obdržal ešte pred príletom do Austrálie.
  • Žiadosť je možné podať poštou alebo osobne na oddelení príslušného austrálskeho imigračného úradu.
  • Za tieto víza si austrálska ambasáda neúčtuje žiadny poplatok a môžeš si ich vybaviť sám. Pokiaľ by si chcel požiadať o tieto víza prostrednictvom našej agentúry, účtujeme si servisný poplatok 40 EUR (vrátane DPH).

Vďaka častým zmenám vo vízovej politike Austrálie odporúčame si tieto informácie overiť na oficiálnych stránkach austrálskeho imigračného úradu alebo priamo s našou agentúrou. Ďakujeme za pochopenie.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím