Sponsorship v Austrálii

Temporary Work (Skilled) visa (subclass 457)

“Sponsorship”

Tento druh víz patrí medzi jedny z najčastejších pracovných víz používaných austrálskymi zamestnávateľmi pre dlhodobejšie zamestnanie zahraničných pracovníkov v určitom odbore v Austrálii.

Firma v Austrálii, ktorá zahraničných pracovníkov najíma, musí spĺňať určité kritériá. Jedným z nich je nevyhnutnosť preukázať, že na požadovanú pozíciu nemôže nájsť zamestnancov z radov Austrálčanov či austrálskych rezidentov. Víza možno získať na dobu až 4 rokov a viažu sa na jedného konkrétneho zamestnávateľa. Čo všetko je potrebné splniť na získanie sponsorship v Austrálii zhŕňame v sekcii Podmienky sponsorshipu.

Je potrebné počítať s tým, že proces získania tohto druhu pracovných víz nie je záležitosťou úplne jednoduchou a rýchlou. Ako celý proces bude vyzerať nájdeš v sekcii Proces získania sponsorshipu.

Sponsorship Austrálie

POZOR ZMENA: Do 18. 4. 2017 bol sponsorship zastrešený len jedným zoznamom žiadaných profesií (jednalo sa o tzv. CSOL list). Ak ste teda na tomto zozname našli svoju profesiu, mohli ste za pomoci zamestnávateľa a po splnení ďalších podmienok (napr. úroveň angličtiny, požadovaná kvalifikácia a/alebo prax) žiadať o tieto víza. Tie boli úspešným žiadateľom udelené až na 4 roky s možnosťou požiadania o udelenie trvalého pobytu v Austrálii po uplynutí 2 rokov práce pre toho istého zamestnávateľa. Zmena nastala práve v súvislosti s novými zoznamami žiadaných povolaní, ktoré boli v Austrálii zavedené od 19.4.2017.

AKO TO FUNGUJE TERAZ?

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím