Ubytovanie v Austrálii

Ubytovanie v Austrálii

Máš už vybavené štúdium, prácu aj víza? Teraz už Ti chýba len posledný krok a tým je ubytovanie v Austrálii.  Ak máš v Austrálii už nejakých známych, určite sa s nimi skús dohodnúť, aby si u nich pár dní mohol zostať. Dokáže to veľa vecí na začiatku uľahčiť. 

Ak túto možnosť nemáš, zariadime pre Teba všetko potrebné, takže po prílete nebudeš mať zbytočné starosti so splnením často náročných požiadaviek na získanie vhodného ubytovania v Austrálii (napríklad dokladať dostatočný príjem, zaplatiť relatívne vysokú vratnú zálohu, zdokumentovať pozitívne odporúčanie z predchádzajúceho ubytovania a pod.)

stěhování do Austrálie

Prehľad možností ubytovania v Austrálii

 • Homestay

  Homestay je nejlepším spôsobom, ako spoznať pravý austrálsky život. Jedná sa o ubytovanie priamo v austrálskej rodine, ktorá je starostlivo vyberaná a veľkou výhodou je, že v cene už máš minimálne polpenziu. Zaži austrálsky sen so všetkým, čo k tomu patrí!
 • Zdieľané ubytovanie

  Shared accommodation je pre študentov najobľúbenejšou formou ubytovania. Jedná sa o spoločné bývanie v jednom byte či dome, kde študent väčšinou zdieľa izbu s ďalším študentom. Je to skvelý spôsob, ako ihneď po prílete spoznať nových ľudí a zorientovať sa s ich pomocou v novom prostredí. 
 • Backpackery a hostely

  Ak chceš hľadať ubytovanie až po prílete, jednou z možností sú aj backpackery alebo hostely. Ceny sa líšia podľa lokality a podľa množstva ľudí na izbe. IP tento spôsob ubytovania veľmi nevyužíva, avšak môže to byť alternatíva na prvý týždeň, maximálne 2.  
 • Prenájom bytu a domu

  Premýšľať o prenájme bytu či domu je vhodné až po nejakej dobe strávenej v Austrálii. Proces vybavovania je pomerne zložitý a minimálna doba prenájmu je 6 mesiacov až 1 rok. Je dôležité si pred podpisom zmluvy dom či byt poriadne pozrieť, aby si vedel, v akom stave ho preberáš. Realitné kancelárie sa pri prideľovaní bytov či domov často rozhodujú na základe overenia tvojich referencií z predchádzajúcich ubytovaní a preferujú, ak sú z Austrálie.
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím