Turistické víza e600

Pre koho sú turistické víza e600 určené?

Tieto turistické víza do Austrálie sú vhodné pre dlhodobejšie cestovanie po Austrálii. Austrálska ambasáda ho udeľuje na dobu 3 mesiacov, 6 mesiacov a 12 mesiacov.

Ak porovnáme výrazne jednoduchšie turistické víza E651 s týmito vízami E600, hlavný rozdiel je pri dlhšom pobyte ten, že na tento druh víz z Austrálie nemusíš odcestovať a môžeš v Austrálii zostať nepretržite až 12 mesiacov od udelenia víz. Pri jednoduchších vízach E651 je maximálny pobyt po vstupe do Austrálie len 3 mesiace a v prípade, ak sa chceš do Austrálie vrátiť, musíš vycestovať mimo Austrálie - napr. na Nový Zéland, Fiji atď. predtým, než sa zase môžeš vrátiť na ďalšie 3 mesiace.

Nevýhodou týchto víz je však ďaleko zložitejší proces žiadosti, vízové ​​poplatky austrálskej ambasáde a vyššie poplatky za sprostredkovanie týchto víz, pretože žiadosť o víza E600 je ďaleko viac časovo náročnejšia než pri vízach E651 a klient je posudzovaný ako rizikovejší.

Odporúčaný postup pri vybavení týchto víz

  • Vyplnenie on-line žiadosti na webových stránkach imigračného úradu / prípadne príď k nám do kancelárie Information Planet a my Ti so žiadosťou pomôžeme.
  • Rezervácia letenky, dodanie presného itinerára cesty v Austrálii a to buď elektronicky alebo osobne.
  • Získanie všetkých ostatných potrebných dokumentov k žiadosti o víza.
  • Kompletizácia a podanie žiadosti.
  • Austrálska ambasáda či imigračný úrad v Austrálii si môže od každého žiadateľa dodatočne vyžiadať viac dokumentov prípadne overenie existujúcich, napr. nový výpis z účtu atď.
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím