Študentské víza do Austrálie

Študentské víza do Austrálie všeobecne

Študentské víza sú určené pre záujemcov, ktorí chcú vycestovať do Austrálie za účelom štúdia v dĺžke viac ako 3 mesiace. Ak by si chcel/a študovať kratšiu dobu, postačia Ti turistické víza.

Dĺžka študentských víz sa odvíja od dĺžky Tebou zvoleného kurzu. Víza sa vydávajú najskôr 4 mesiace pred plánovaným začiatkom kurzu a jeho platnosť končí:
- v prípade štúdia do 10 mesiacov jeden mesiac po skončení štúdia,
- v prípade štúdia nad 10 mesiacov dva mesiace po skončení štúdia.

Je veľmi dôležité postrážiť si, kedy Ti končí platnosť víz. Presný dátum konca platnosti, tzv. "Expiry date" alebo "Stay period" je uvedený na oznámení "Visa Grant Notice", ktoré si obdržal/a, keď Ti boli víza udelené. Presný dátum konca platnosti Tvojich víz môžeš takisto zistiť cez online portál austrálskeho imigračného úradu Visa Entitlement Verification Online (VEVO).

Studenti v Austrálii na studentských vízech

  • Austráliu môžeš počas trvania študentských víz niekoľkokrát opustiť a zase sa do nej vrátiť, avšak len za predpokladu, ak neporušíš svoje vízové ​​podmienky (jednou z nich je napríklad povinnosť dodržať minimálnu dochádzku v škole na 80% pri štúdiu jazykového kurzu).
  • Keďže vybavenie študentských víz je pre uskutočnenie Tvojho študijno-pracovného pobytu do Austrálie kľúčové, odporúčame venovať príprave žiadosti o tieto víza maximálnu pozornosť. Náš tím špecialistov na Austráliu má v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti a rád Ti s prípravou všetkých potrebných dokumentov a náležitostí spojených s procesom zariaďovania študentských víz pomôže.
  • Ak sa rozhodneš odísť na svoj študijno-pracovný pobyt do Austrálie s našou agentúrou, pomôžeme Ti so všetkými prípravami a s vybavením vízovej žiadosti zadarmo. Povinný poplatok za žiadosť o študentské víza je stanovený austrálskym imigračným úradom na $ 1600 AUD.
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím