Emigrácia do Austrálie

Emigrácia do Austrálie

Pod pojmom emigrácia máme na mysli získanie víz, ktoré umožňujú trvalý pobyt v Austrálii. Držiteľ týchto víz môže v Austrálii žiť, pracovať na plný úväzok, študovať, využívať výhody zdravotného poistenia a v budúcnosti takisto požiadať o udelenie austrálskeho občianstva. Okrem práva voliť má teda úspešný vízový žiadateľ práva ako austrálsky občan. Tieto víza sa udeľujú na dobu neurčitú, avšak v niektorých prípadoch možno o trvalý pobyt prísť (napr. v prípade opustenia Austrálie na dlhšiu dobu). 

Získanie trvalého pobytu v Austrálii je pomerne zložitý a zdĺhavý proces. Imigračná politika a podmienky pre získanie jednotlivých víz sa často menia. Preto v týchto prípadoch využívame služby vysoko kvalifikovaných migračných agentov a profesionálnych imigračných firiem Bravo Migration a Seven Migration v Austrálii a firmy Immigration2oz z Anglicka.

Najbežnejšie druhy emigračných víz

Týka sa kvalifikovaných pracovníkov, ktorí vďaka svojim schopnostiam a vzdelaniu spĺňajú podmienky bodového systému. Najčastejšie ide o Skilled Independent visa (subclass 189) a Skilled Nomination Visa (subclass 190).

Tento spôsob získania trvalého pobytu je úspešný v prípade, ak má žiadateľ pracovnú ponuku od austrálskeho zamestnávateľa tak, ako to vyžadujú víza z kategórie Employer Nomination Scheme (subclass 186) a Regional Sponsored Migration Scheme (subclass 187).

Existujú rôzne druhy víz pre rodinných príslušníkov osôb, ktoré trvalo žijú v Austrálii, ako napr. víza pre partnerov (Partner Visa), pre deti (Child Visa), pre rodičov (Parent Visa) alebo pre príbuzných (Remaining Relative Visa).

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím