Na čo sa nás najčastejšie pýtate ohľadom víz do Austrálie

Najčastejšie otázky o vízach do Austrálie

Má Austrália so Slovenskou republikou bezvízový styk?

Nemá. Občania Slovenskej republiky potrebujú k vstupu do Austrálie víza. Pri kratšej návšteve za účelom cestovania či krátkeho obchodného stretnutia/seminára môžeš požiadať o turistické víza eVisitor, pri štúdiu je nutné požiadať o študentské víza.

Ako sa žiada o turistické víza eVisitor?

Online na stránkach austrálskeho imigračného úradu. S vízovou žiadosťou Ti za menší poplatok môžu pomôcť naši špecialisti na Austráliu.

Ako dlho trvá vybavenie turistických víz eVisitor?

Vo väčšine prípadov býva vybavené do 1-3 dní. Austrálsky imigračný úrad však odporúča vybaviť si víza s dostatočným predstihom, aspoň 14 dní pred plánovanou cestou do Austrálie.

Čo znamená podmienka "no further stay"?

Pokiaľ sa táto podmienka objaví na Tvojich vízach, znamená to, že si nemôžeš svoj pobyt v Austrálii predĺžiť.

Aké víza potrebujem, keď chcem ísť do Austrálie iba pracovať?

Austrália ponúka niekoľko druhov pracovných víz, získať tieto víza však nie je úplne jednoduchý proces. Je potrebné mať angličtinu na dobrej úrovni a vo väčšine prípadov je nutné sa už nejakú dobu v Austrálii zdržiavať. Variantom môžu byť študentské víza, ktoré Ti umožňujú pracovné povolenie na 40 hodín počas 2 týždňov, takže si môžeš pekne nakombinovať štúdium s prácou (viac informácií tu).

Ako dlho trvá vybavenie študentských víz?

Po odoslaní online žiadosti o víza austrálskemu imigračnému úradu môže vybavenie žiadosti trvať 4-6 týždňov. Zvyčajne je však čakacia doba kratšia.

Čo potrebujem ku vybaveniu študentských víz do Austrálie?

Platný cestovný pas, musíš byť zapísaný/á do školy a mať dokument eCOE (potvrdenie o zápise), musíš mať zaplatené povinné zdravotné poistenie OSHC, napísaný motivačný list. Podrobnejšie informácie sa dozvieš tu. Naši špecialisti na Austráliu Ti s vybavením študentskývh víz radi pomôžu.

Chcem odísť študovať do Austrálie a mám vážny vzťah. Môže ísť so mnou aj môj partner/ka?

Ak viete preukázať Váš vzťah (napr. dokázať, že spolu žijete aspoň 12 a viac mesiacov na spoločnej adrese), je možné vycestovať na partnerské víza. Hlavný žiadateľ (študent) chodí do školy, má pracovné povolenie na 40 hodín počas dvoch týždňov a počas prázdnin môže neobmedzene pracovať. Partner/ka môže študovať až po dobu 12 týždňov a má po celý čas pracovné povolenie 40 hodín počas dvoch týždňov. Viac informácií nájdeš tu.

O aké víza môžem žiadať po skončení platnosti študentských víz?

Existuje viac možností. Ak chceš ďalej študovať, môžeš požiadať o nové študentské víza. Pokiaľ si po ukončení najmenej 2-ročného štúdia v Austrálii získal bakalársky alebo magisterský titul, môžeš požiadať o absolventské víza, ktoré ti umožňujú neobmedzene pracovať a pokúsiť sa získať sponsorship alebo požiadať o Skillked víza (ak spĺňaš kritériá). Môžeš takisto požiadať o turistické víza.

Aké víza potrebujem, keď chcem ísť do Austrálie študovať angličtinu len na 2 mesiace?

Máš 2 možnosti. Môžeš ísť na turistické víza (bez poplatku imigračnému úradu), ale nebudeš mať možnosť pracovať. Alebo môžeš ísť na študentské víza (poplatok imigračnému úradu je 550 AUD) a dostaneš automaticky pracovné povolenie (20 hodín týždenne pri štúdiu, neobmedzene cez prázdniny).

Čo znamená finančné krytie a aká je jeho výška?

Finančné krytie sú peniaze na pokrytie nákladov spojených so štúdiom a životom v Austrálii, plus financie na obstaranie letenky z Austrálie (ak máš kúpenú iba jednosmernú letenku). Výška krytia na mesiac pobytu vychádza na 1652,50 AUD, na letenku sa ráta so sumou 2 000 AUD.

Môžem ísť do Austrálie študovať aj s dieťaťom?

Áno, dieťa uvedieš do svojej žiadosti o študentské víza ako člena rodiny, ktorý s Tebou cestuje do Austrálie. Školopovinné deti musia navštevovať miestnu školu, ktorú musíš ako rodič hradiť v plnej výške. Musíš tiež počítať s navýšením finančného krytia.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím