FAQ študentské víza do Austrálie

Najčastejšie otázky ku študentským vízam do Austrálie

Čo mi umožňujú študentské víza a aké sú ich podmienky?

 • Podmienky študentských víz sa týkajú predovšetkým povinnej dochádzky a obmedzených možností pracovať počas štúdia.
 • Všeobecne sa dá povedať, že študentské víza sú vhodné pre tých žiadateľov, ktorí chcú v Austrálii študovať dlhšie ako 3 mesiace a pritom mať povolenie pracovať 20 hodín týždenne počas štúdia a neobmedzene v čase prázdnin, ktoré môžu byť medzi jednotlivými kurzmi až 8 týždňov.

Ako dlho trvá vybavenie víz?

Vybavenie študentských víz je úzko prepojené s vybavením samotného štúdia, pretože bez toho, aby si zaplatil školné za Tebou vybrané kurzy, nemôžeš žiadať o víza.

 • Dĺžka vybavenia pobytu a víz je teda dosť individuálna. Záleží, či chceš študovať odborný kurz alebo angličtinu, ako rýchlo si vyberieš školu, ako dlho bude trvať prevod peňazí za školné.
 • Optimálne je začať všetko vybavovať minimálne 2-3 mesiace pred plánovaným odletom.
 • Je potrebné vybrať školu, následne ju zaplatiť a potom už len zažiadame o víza, zarezervujeme ubytovanie a letenku. Po odoslaní online vízovej žiadosti trvá ambasáde zhruba 3-4 týždne, než sa k žiadosti vyjadrí (v niektorých prípadoch je to aj skôr).

 

Ako dlho platia študentské víza?

Platnosť študentských víz závisí od dĺžky Tvojho štúdia. Dĺžka platnosti študentských víz je o jeden mesiac dlhšia ako dátum skončenia Tvojho kurzu (ak sa jedná o štúdium 10 mesiacov alebo menej) alebo o 2 mesiace dlhšia v prípade kurzu dlhšieho ako 10 mesiacov.

Ako je možné predĺžiť si víza a kedy by som si mal predĺženie začať vybavovať?

 • Štúdium v ​​Austrálii je možné si na mieste predĺžiť tak, že si predplatíš kurzy ďalšieho štúdia a požiadaš si o predĺženie víz.
 • Vzhľadom k tomu, že pred vlastným podaním žiadosti je spravidla potrebné nájsť vhodnú školu, zaplatiť tu školné atď. (viď ďalej), poradcovia Information Planet odporúčajú začať s procesom predlžovania víz 1-3 mesiace pred ukončením Tvojich existujúcich študentských víz.

Naši poradcovia v Austrálii Ti zadarmo vybavia podanie samotnej žiadosti o predĺženie študentských víz a pomôžu s celou procedúrou.

Sú víza nejako limitované vekom alebo národnosťou?

 • Študentské víza nie sú nijako limitované vekom, môže o nich požiadať každý, kto môže v Austrálii študovať (teda aj deti od 6 rokov).
 • Avšak študenti mladší ako 18 rokov majú žiadosť o víza komplikovanejšiu. Každá národnosť má iné vízové ​​podmienky.

Môžem získať študentské víza, aj keď už mám rodinu a som ženatý/vydatá? Môže so mnou rodina odcestovať?

Áno. Môžeš ísť sám/sama, alebo je možné svoje deti/manželku/manžela vziať so sebou.

 • Ak sú deti vo veku, kedy musia spĺňať povinnú školskú dochádzku, je potrebné ich prihlásiť spočiatku na štúdium angličtiny či rovno na základnú školu (ak majú požadovanú úroveň angličtiny).
 • Tvoj manžel/ka môže ísť s Tebou na partnerské víza bez toho, aby študoval/a.
 • Na tieto víza môže Tvoj/a manžel/ka pracovať 20 hodín týždenne. Ak nie ste manželia, ale máte patnera/ku, je tu možnosť aj pre Teba odísť na partnerské víza, ak spĺňate stanovené kritériá.

Musím mať ku žiadosti o študentské víza zakúpenú letenku?

Nie, nemusíš, ale môžeš byť vyzvaný na preukázanie finančných prostriedkov na jej zakúpenie. Pokiaľ letenku zakúpenú máš, v žiadosti môžeš uviesť detaily o letenke. 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím