FAQ štúdium v Austrálii

Najčastejšie otázky o štúdiu v Austrálii

Koľko ma bude stáť štúdium v Austrálii?

Cena štúdia sa bude odvíjať od toho, či sa rozhodneš študovať jazykový kurz, odbornú školu alebo univerzitu a tiež na ako dlho sa rozhodneš v Austrálii študovať.

Ukážka, ako môžu vyzerať tvoje náklady na štúdium

Aké sú výhody štúdia v Austrálii?

Ak sa rozhodneš pre štúdium v ​​Austrálii, získaš nielen kvalitné vzdelanie, ale aj zážitok na celý život - spoznáš nových priateľov, navštíviš jeden z najkrajších kútov sveta a naučíš sa jazyk. Popri štúdiu máš tiež možnosť pracovať až 24 hodín týždenne a privyrobiť si tak na pokrytie životných nákladov. Ak budeš študovať na univerzite, po jej dokončení máš možnosť žiadať o tzv. absolventské víza.

Aké odbory je možné študovať v Austrálii?

Austrálske odborné školy (colleges) aj univerzity ponúkajú širokú škálu odborov, z ktorých si môžeš vybrať, čo Ťa baví. Či už Ťa láka napr. štúdium obchodu, financií, marketingu, IT, fitness alebo napríklad starostlivosť o deti, vyberie si úplne každý!

Ako často musím chodiť do jazykovej školy alebo na college/univerzitu?

Dochádzka sa líši v závislosti od konkrétnej školy, ale spravidla vyzerá približne nasledovne:

Inštitút Dochádzka
Jazyková škola pondelok - štvrtok (niekedy aj piatok)
Odborná škola 2x - 4x týždenne
Vysoká školy Cca 15 hodín prednášok/cvičení týždenne

Čo znamená, ak je škola "academic based" alebo "attendance based"?

  • Academic based

    Ak je škola "academic based", znamená to, že budú od Teba vyžadovať, aby si splnil/a určitý počet úloh/seminárnych prác, aby si úspešne ukončil/a štúdium. Tento typ štúdia majú väčšinou odborné školy.
  • Attendance based

    "Attendance based" sú väčšinou jazykové školy, kde musíš splniť dochádzku minimálne na 80%.

Je kvalifikácia získaná v Austrálii uznávaná aj v mojej domovskej krajine?

Áno, ale záleží aj na inštitúcii, ktorá Tvoje vzdelanie posudzuje. Naše partnerské školy v Austrálii sú plne akreditované austrálskymi vzdelávacími úradmi.

Ponúkajú austrálske univerzity možnosť štipendia pre zahraničných študentov?

Áno, niektoré austrálske univerzity túto možnosť ponúkajú. Informovať sa môžeš buď priamo v konkrétnej škole, na ktorej by si chcel študovať alebo neváhaj kontaktovať nás!

Na akej úrovni musí byť moja angličtina, aby som mohol/a študovať college/univerzitu v Austrálii?

Väčšina austrálskych colleges vyžaduje doložiť znalosť angličtiny pomocou skúšky IELTS s minimálnym skóre 6.0 bodov, vysoké školy zvyčajne požadujú minimálne skóre 6.5.

Kedy môžem začať študovať? Ako často majú školy nástupné termíny?

Ak chceš študovať angličtinu, môžeš začať prakticky každý pondelok a to v priebehu celého roka. Colleges majú vypísané termíny nástupov spravidla 1x do mesiaca, na univerzitu môžeš nastúpiť 2x, v niektorých prípadoch aj 3x do roka.

Je možné skombinovať štúdium jazykovej a odbornej školy?

Áno, je to možné. Ideálne je začať štúdiom angličtiny a potom, ak sa dostaneš na určitú úroveň, môžeš pokračovať v štúdiu na odbornej škole/univerzite.

 

Musím mať zaplatené celé školné vopred?

Väčšina jazykových škôl vyžaduje plnú platbu vopred, poprípade ak je kurz dlhší ako 25 týždňov, tak je možné platiť na 2 splátky . U väčšiny odborných škôl a univerzít sa dá dohovoriť na splátkovom kalendári - vždy je ale potrebné uhradiť minimálne prvý term/semester štúdia.

Musím mať na Slovensku status študenta, aby som mohol/a študovať v Austrálii?

Nie, nie je to podmienkou. Študovať v Austrálii môže ktokoľvek!

Je štúdium v Austrálii vekovo obmedzené?

Nie je! Pre štúdium v ​​Austrálii sa môžeš rozhodnúť v akomkoľvek veku a vekovo limitovaná nie je ani žiadosť o študentské víza.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím