Cestovanie po Austrálii

Vyplň si svoju online žiadosť o turistické víza v slovenčine.

Cestovanie v Austrálii

Austrália je nepochybne jednou z najkrajších krajín na svete poskytujúca obrovské prírodné bohatstvo, vďaka ktorému môžeš obdivovať všetko od nekonečných pláží, koralových útesov cez dažďové pralesy až po vyprahnuté, typicky červené púšte v stredozemí austrálskeho kontinentu. Záleží len na Tebe, akú dopravu si zvolíš na cestovanie po Austrálii. Každý druh dopravy je niečím zaujímavý. Najlacnejšou variantou je cestovanie autobusom. Pokiaľ cestuješ sám/a alebo vo dvojici, zariaď si tzv. kilometrickú banku a cestuj bez obmedzenia napr. zo Sydney do slnečného štátu Queensland, kde nájdeš jedne z najkrajších pláží v Austrálii a veľmi teplé podnebie.

Ďalším zaujímavým spôsobom, ako cestovať po austrálskom kontinente, je doprava autom. Či už ide o osobný automobil alebo campervan, obe možnosti Ti ponúkajú presun bez limitov a môžeš tak využiť čas počas dovolenky na maximum. Mnohí turisti, ktorí pricestujú napr. do Sydney a chcú zároveň precestovať vzdialenejšie oblasti Austrálie akými sú západné pobrežie, Perth alebo Darwin, veľmi často využívajú kombináciu vnútroštátnych letov (najmä nízkonákladové spoločnosti ako Jetstar alebo Virgin Blue) a možnosť zapožičania auta.

V neposlednom rade je v ponuke ďalší spôsob dopravy a to  loďou, vlakom alebo bicyklom.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím