Prečo vyraziť práve do Austrálie?

Prečo Austrália

Austrália je síce najmenší kontinent na svete, ale predstav si, že je takmer taká veľká ako celá Európa. Každý rok ju navštívi zhruba 1,5 milióna študentov zo 140 krajín sveta, ktorých pravdepodobne láka jedna z nižšie uvedených možností:

 

  • široká ponuka práce pre študentov
  • zdokonalenie jazykových schopností
  • spoznanie nových kultúr
  • spoznávanie nových ľudí z celého sveta
  • osobný rozvoj
  • nové životné skúsenosti

 

 

Klokany

Austrália je známa svojou unikátnou flórou a faunou. Klokan je typickým príkladom jedinečného živočícha, ktorého môžeš vo voľnej prírode spozorovať iba tu.


Uluru

Jeden z najznámejších vrcholov planéty a ikonický bod týčiaci sa v strede austrálskeho kontinentu - Ayers Rock, či v jazyku pôvodných obyvateľov, Uluru.

 

 

Slniečko

Vďaka nakloneniu zemskej osi k Slnku nie je pohľad naň na žiadnom mieste planéty rovnaký. Ak máš rád teplo, neváhaj a uži si naplno horúce austrálske slniečko! 

 

Outback

Môžeš putovať po mnohých miestach na našej nádhernej planéte, avšak tu, v austrálskom outbacku, zažiješ skutočné dobrodružstvo. Ohromí ťa nielen nádherná bujná flóra, ale aj doslova mesačná krajina.

 

 Aboriginal Culture

 Pôvodní obyvatelia Austrálie - Aborigéni, ktorí od svojich predkov zdedili cit k prírode a sklony k umeniu, zachytávajú svet očami ich jedinečnej kultúry.

 

Melbourne

Ak túžiš vycestovať do Austrálie, no máš obavy opustiť Európu, vydaj sa do mesta Melbourne, ktoré je kolískou európskej kultúry na južnej pologuli. Budeš sa tu cítiť ako doma.

 

Great Ocean Road

Cesta dlhá 243 km lemujúca strmé útesy a pobrežie, ktoré Ti svojimi výhľadmi vyrazia dych. Trúfneš si dôjsť až na jej koniec?

 

Daintree National Park

Národný park Daintree nachádzajúci sa na severe štátu Queensland je najstarším dažďovým pralesom našej planéty s množstvom rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktoré nenájdeš nikde inde na svete.

 

Rottnest Island

Biely piesok, krištáľovo čistá voda a jedno z najmilších zvieratiek na svete, kengurka Quokka. To je iba krátky výber skvostov, ktoré môžeš uzrieť na tomto nádhernom ostrove.

 

Margaret River

Svetoznáma vinárska oblasť západnej Austrálie, či dokonca jedna z najúrodnejších oblastí Austrálie vôbec. Región známy svojimi vínami, neuveriteľnými surferskými možnosťami, nádherným pobrežím, vápencovými jaskyňami a tajomnými eukalyptovými lesmi.

 

Tasmánia

Maličký ostrovček v Južnom Oceáne, kde sa odjakživa snúbi Austrália s Európou, Ti pri objavovaní sveta nesmie uniknúť.

 

Gold Coast

Mesto je domovom milovníkov všetkých možných vodných športov, hlavne surferov. Nie nadarmo sa o ňom hovorí, že je jednoducho chic. 

 

Pinnacles Desert

Túžiš objavovať? Vyraz za koreňmi kontinentu. Pôvodní moreplavci sa totiž vylodili práve tu, zbadali nehostinné miesto a odplávali preč. Ak by putovali iba o kúsok ďalej, uvideli by to, čo teraz ty.

 

Pavlova

Hovorí sa, že Austrália nemá typickú kuchyňu. Nie je tomu celkom tak. Za tradičný kulinársky skvost je považovaná torta Pavlova, ktorá si Ťa získa už pri prvom súste.

 

Sydney

Kultové mesto, ktoré netreba nejako zdĺhavo predstavovať. Najlepšie je Sydney jednoducho zažiť.

 

Road Trains

Je veľmi pravdepodobné, že pri potulkách stredom austrálskeho kotinentu nestretneš ani živú dušu. O to silnejší bude Tvoj zážitok, ak sa Ti podarí zahliadnuť taký kolos ako je cestný vlak.

 

Great Barrier Reef

Prekrásny raj potápačov a miesto, ktorého monumentálnosť len potvrdzuje jeden z mála prírodných úkazov pozorovateľných z vesmíru.

 

Blue Mountains

Obrovský, zeleňou obrastený masív pieskovcových hôr vzdialený iba 100 km od Sydney. Mystické Blue Mountains sú labyrintom platforiem, roklín a kaučukovníkov, kde objavíte domorodú kultúru a nádhernú prírodu, ktorá ponúka to najlepšie z outdoorových aktivít.

 

Broome

Kombinácia červeného piesku a západu slnka tvoria na severe kontinentu dych vyrážajúci pohľad, ktorý môžeš zažiť práve v Broome.  

 

Fraser Island

Fraser je najväčší piesočnatý ostrov na Zemi, kde piesočnaté duny dosahujú výšku až 250 metrov. Je zapísaný v zozname svätového dedičstva UNESCO.

 

Ružové jazero Hilier

Viac ako 600 m dlhé jazero lemované bielym pieskom je hračkou prírody. Dôvodom sfarbenia sú malé organizmy, ktoré pri kontakte s vodou vypúšťajú červenú farbu.

 

Kakadu National Park

 

Národný park o veľkosti štátu Izrael patriaci do Svetového dedičstva UNESCO. Tento prírodný zázrak nehľadaj nikde inde ako v Severnom Teritóriu.

 

Ťavie karavány

Nekonečný zástup ťavých karaván, biely piesok a morské vlny. Takto prechádzajú ťavie karavány severozápadom červeného kontinentu.

 

Pozorovanie veľrýb

Nie je veľa zážitkov, pri ktorých prežívaš to, čo pri pozorovaní veľrýb. Úžas z obrovitosti živočícha snúbiaci sa s pokorou jeho nevinnosti.

 

Bondi Beach

Miluješ leto, slanú vodu, ľahučký piesok a mohutné vlny? Chceš sa naučiť surfovať na mieste, kde surf nie je iba slovo, ale životný štýl? Tak neváhaj a zamier rovno na Bondi! 

 

Food art

Obyvatelia červeného kontinentu sú pôžitkári. Chcú si vychutnávať život plnými dúškami. To sa odráža aj na slasti, akou je jedlo a na štýle, akým je táto vášeň servírovaná.

 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím