Ako hľadať prácu v Austrálii

Ako si nájsť prácu v Austrálii

Pre väčšinu z vás, našich klientov, je hlavným dôvodom na cestu do Austrálie cestovanie a zlepšenie angličtiny. Zároveň si však potrebuješ nájsť v Austrálii prácu, ktorá Ti pomôže trochu znížiť vysoké náklady na cestu na opačnú pologuľu prípadne si zarobiť aj niečo navyše na cestovanie.

Na tejto stránke nájdeš množstvo užitočných informácií, ktoré Ti pomôžu sa rýchlo a ľahko zorientovať v austrálskom pracovnom prostredí a získať skutočne reálny obraz, čo môžeš v Austrálii očakávať z hľadiska pracovnej ponuky. S našou pomocou si prácu nájdeš možno skôr, než čakáš. :)

Vďaka mnohoročným skúsenostiam sme pre Teba nižšie zostavili zoznam tých najúčinnejších spôsobov, ktoré sa našim klientom najviac osvedčili pri hľadaní práce v Austrálii.

Najosvedčenejší spôsob hľadania práce v Austrálii

Cez priateľov

Študenti často získajú svoje prvé zamestnanie vďaka kontaktom a odporučeniam od svojich priateľov a známych. Navštív naše kancelárie a získaj nových priateľov, ktorí Ti môžu pomôcť získať vhodné zamestnanie, zároveň sa môžeš podeliť o svoje skúsenosti s hľadaním práce.

Návštevou potencionálnych zamestnávateľov

Osobné návštevy potenciálnych zamestnávateľov sú jednou z najefektívnejších ciest pre získanie požadovaného zamestnania. Je dôležité mať pripravený dobre napísaný životopis (resumé) a predložiť ho možným zamestnávateľom. Vždy si vyžiadajte priamo vedúceho príslušnej spoločnosti/reštaurácie/obchodu atď.

Buď si vedomý, že s veľkou pravdepodobnosťou nebudeš úspešný hneď pri prvom pohovore. Nenechaj sa však odradiť počiatočnými neúspechmi. Určite sa oplatí navštíviť rovnaké miesto viackrát a ukázať potenciálnemu zamestnávateľovi Tvoj skutočný záujem o danú pozíciu.


Náš tip: Pri hľadaní práce v reštaurácii je vhodný čas pre návštevu jednotlivých reštaurácií spravidla v podvečerných hodinách (medzi 16.00 a 18.00 hod.). Vtedy je totiž veľká pravdepodobnosť, že tu zastihneš manažéra podniku, ktorý zároveň ešte nebude príliš zaneprázdnený veľkým počtom zákazníkov.

 

Cez personálne agentúry

V Austrálii môžeš nájsť množstvo personálnych agentúr, ktoré Ti pomôžu nájsť vhodné zamestnanie (prácu na plný/čiastočný úväzok, sezónne práce atď.). Odporúčame sa Ti na návštevu jednotlivej agentúry dobre pripraviť - ujasni si svoje požiadavky, možnosti a zároveň si priprav potrebné podklady a certifikáty. Môžeš takisto kontaktovať aj našich poradcov, ktorí Ti skontrolujú Tvoj životopis a poradia Ti, ako sa najlepšie v agentúre prezentovať a ako najlepšie vysvetliť podmienky Tvojich víz (nakoľko viaceré agentúry nie sú detailne oboznámené s vízovou politikou).

V austrálskych novinách

Austrálske noviny pravidelne publikujú rubriku s voľnými pozíciami. Najväčšia ponuka pracovných pozícií je spravidla v stredajších a sobotňajších vydaniach, najmä v Sydney Morning Herald  prípadne v miestnych novinách (napríklad Manly Daily). Širokú ponuku pracovných miest nájdeš takisto aj v celoštátnych či miestnych časopisoch, na každú vhodnú ponuku je však nevyhnutné rýchlo reagovať.

Na webových stránkach

Vhodné zamestnanie môžeš nájsť na tzv. "job-seeking" stránkach, kde je veľké množstvo inzerátov na najrôznejšie pracovné pozície. Mnohé stránky ponúkajú aj mnoho užitočných rád pre hľadanie práce, informácie o pracovných podmienkach a výške platu pre jednotlivé druhy prác. Pre úspešné nájdenie práce je potrebné uviesť správne údaje o Tvojich požiadavkách na hľadané zamestnanie. Náš TIP: Pokiaľ je v inzeráte uvedený e-mail aj telefonický kontakt, odporúčame zamestnávateľa kontaktovať telefonicky.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím