Pracovné príležitosti pre študentov v Austrálii

Čo ovplyvňuje výšku Tvojho platu a šancu na získanie práce v Austrálii?

Priemerná hodinová mzda v Austrálii je približne $17 AUD. Hlavnými faktormi, ktoré ovplyvňujú Tvoju nádej na získanie práce v Austrálii a výšku Tvojho platu, sú:

  • Tvoja úroveň znalosti angličtiny (pokiaľ si chceš orientačne zistiť, ako si na tom s angličtinou, klikni tu a urob si jednoduchý test tvojich jazykových zručností v angličtine).
  • Predchádzajúce pracovné skúsenostireferencie z predchádzajúcich zamestnaní.
  • Možné pracovné miesta závisia takisto od miesta, kde žiješ a obdobia, kedy hľadáš prácu, nakoľko mnohé práce sú v Austrálii sezónne.
  • Kvalitne pripravený životopis prípadne aj motivačný list a Tvoja celková pripravenosť na pracovný pohovor s potenciálnym zamestnávateľom.
  • Tvoje osobné schopnosti (zodpovednosť, presnosť, kreativita, atď.).
  • Dĺžka Tvojich víz, školský rozvrh a s ním súvisiaca časová flexibilita.

Aké ťažké/ľahké je nájsť si prácu v jednotlivých lokalitách v Austrálii?

Lokalita Pracovné možnosti
Sydney Sydney je hlavným centrom ekonomického a turistického rastu Austrálie, je tu najviac pracovných ponúk. Information Planet má v Sydney profesionálny servis a hľadanie práce v tejto lokalite bude pre Teba najrýchlejšie. Zárobky a náklady sú takisto mierne vyššie než v ostatných mestách Austrálie.
Melbourne Mesto relatívne ekonomicky významné, hľadanie práce by preto malo byť pomerne ľahké a to najmä vtedy, ak máš pokročilú úroveň angličtiny.
Perth Perth zažíva posledné roky vďaka nerastnému bohatstvu obrovský ekonomický rast. Má veľmi nízku mieru nezamestnanosti, ale výrazne rastúce životné náklady. Ak máš pokročilú úroveň angličtiny, nebudeš mať problém nájsť si prácu.
Brisbane Priemerné podmienky, o trochu nižšie mzdy, horší systém MHD, a teda študenti často potrebujú auto. Brisbane neleží na pobreží (poloha mesta je zhruba 1 hodinu od pobrežia) a má menej turistov, ale aj pracovných ponúk.
Gold Coast Gold Coast je jedno veľké plážové letovisko, má 35 km dlhú pláž. Problém s prácou môže nastať mimo sezóny (apríl-august), kedy sa znižuje personál v hoteloch a zábavných parkoch.
Cairns Menšie mesto s veľkou návštevnosťou turistov. Pobyt je vhodný skôr na kratšiu dobu. Môže nastať problém s hľadaním práce na dlhšiu dobu z dôvodu obmedzenia pracovných ponúk mimo sezóny.
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím