Víza pre štúdium v Austrálii

Aké víza budeš potrebovať pre štúdium v Austrálii?

Študentské víza patria medzi najpopulárnejšie austrálske víza. Sú určené predovšetkým pre záujemcov, ktorí chcú v Austrálii študovať dlhšie ako 12 týždňov a zároveň chcú popri štúdiu pracovať. Do Austrálie sa môžeš vybrať za štúdiom jazykového, odborného alebo univerzitného kurzu.

V rámci študentských víz existujú aj víza partnerské, tzv. dependentské víza, ktoré sú určené pre manželské alebo partnerské páry, kde jeden z manželov/partnerov študuje a zároveň pracuje a druhý získava automaticky pracovné povolenie na 20 hodín týždenne, pričom už nemusí chodiť do školy.

Študentské víza si môžeš v Austrálii aj predĺžiť. Detaily pre tento proces nájdeš v samostatnej sekcii predĺženie víz.

studentské vízum do Austrálie

Študentské víza

Tento druh víz je vhodný pre tých, ktorí chcú v Austrálii študovať po dobu dlhšiu ako 3 mesiace a zároveň si popri štúdiu privyrobiť. Pri študentských vízach máš možnosť pracovať až 20 hodín týždenne, a tak si všetky svoje životné náklady bez problémov pokryješ prácou! 

Viac o študentskych vízach

Zisti viac o štúdiu v Austrálii tu!

Koľko si môžeš ako študent v Austrálii zarobiť?

Partnerské víza

Pokiaľ sa rozhodneš odísť do Austrálie s partnerom, je možné požiadať o partnerské víza. Hlavný žiadateľ má nárok v Austrálii študovať a pracovať 20 hodín týždenne, počas prázdnin neobmedzene, jeho partner/ka získava pracovné povolenie na celú dĺžku pobytu (20 hodín týždenne) a možnosť študovať až 12 týždňov za celý pobyt.

Viac o partnerskych vízach

Čo sú to trvalé partnerské víza?

Pracovné príležitosti v Austrálii

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím