Časté otázky o Austrálii

Čo vás na Austrálii zaujíma najviac?

Prichádza nám od vás množstvo otázok a mnohé z nich sa tiež opakujú. Dali sme preto pre vás dokopy zoznam najčastejších otázok, ktoré nám kladiete na stretnutiach alebo prichádzajú e-mailom. Ak predsa len máš otázku, ktorú tu nenájdeš, neváhaj sa na nás obrátiť e-mailom na info@informationplanet.sk alebo príď za nami na jednu z našich pobočiek!

Potrebujem do Austrálie víza?

Áno. S Austráliou má Česká aj Slovenská republika vízový styk, preto ak budeš kedykoľvek chcieť vycestovať do Austrálie, budeš potrebovať víza podľa účelu tvojej cesty.

Chcem ísť do Austrálie cestovať, čo k tomu potrebujem?

Bude potrebné si vybaviť vhodné turistické víza, zabezpečiť si cestovné poistenie a mať so sebou (príp. na bankovom účte) dostatok finančných prostriedkov na životné náklady.

Kde by ste mi odporúčali v Austrálii cestovať?

Toto je veľmi individuálne. Záleží, či sa chceš zamerať skôr na návštevu miest alebo na prírodu. Z miest sú populárne hlavne tieto destináce: Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane, Gold Coast a Cairns. Z prírodných krás odporúčame vidieť najvyššiu horu Austrálie Ayers Rock, oblasť Whitsundays, Veľkú útesovú bariéru či krásy Tasmánie.

Kedy je najvhodnejší čas vycestovať do Austrálie?

Väčšina ľudí odlieta do Austrálie v čase austrálskej jari/leta (september - koniec februára), ale záleží, do akej destinácie budeš cestovať. V štáte Queensland je napr. v období od novembra do marca tzv. Monsoon season" (obdobie monzúnových dažďov), kedy je počas dňa veľmi horúco, ale častejšie prší a môžu sa vyskytovať aj silné búrky a záplavy.

Môžem si zo sebou do Austrálie priviesť alkohol a cigarety?

Áno, ale v obmedzenom množstve. Viac sa dozvieš v sekcii "Čo si so sebou do Austrálie nebrať".

Musím si na cestu do Austrálie kúpiť spiatočnú letenku alebo stačí jednosmerná?

Pokiaľ ideš do Austrálie na študentské víza, môžeš cestovať na jednosmernú letenku. Ale ak už vopred vieš, kedy sa budeš musieť vrátiť späť, odporúčame kúpiť si spiatočnú letenku, pretože Ťa vyjde vždy lacnejšie ako dve jednosmerné letenky. Ak sa chystáš do Austrálie na turistické víza, spiatočná letenka nie je podmienkou. V tomto prípade ale odporúčame mať so sebou dostatočné množstvo finančných prostriedkov na zakúpenie novej letenky z Austrálie, alebo mať letenku do ďalšej destinácie mimo Austráliu.

 

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím