Práca v Sydney. Najlepšia práca pre medzinárodných študentov

Sydney predstavuje jedno z najnavštevovanejších miest v Austrálii a to znamená, že práce je tu viac ako dosť. Mesto má vysokú životnú úroveň a s tým súvisia aj vyššie životné náklady na pobyt. Na základe študentských víz je možné pracovať 40 hodín počas 14 dní.  Vždy si však skontroluj, akú prácu si na základe tvojich víz môžeš nájsť (počet hodín, druh pracovnej pozície). Väčšina študentov si preto potrebuje nájsť prácu čo najskôr a často ich táto myšlienka privádza do úzkych. Nevedia, kde začať a kde hľadať. Pre inšpiráciu uvádzame prehľad najobľúbenejších a najdostupnejších pracovných pozícií pre medzinárodných študentov v Sydney.

 

Nalepšie študentské práce v Sydney

 

Pracovník v maloobchode

Pozícia zahŕňa obsluhu zákazníkov v obchode, balenie a ukladanie tovaru a ďalej bežné pratanie v prevádzke. Vďaka práci s ľuďmi si budeš precvičovať angličtinu, čo je príjemným bonusom. Pracovná doba býva flexibilná a pracovať môžeš do neskorých večerných hodín, čo by malo byť v súlade s Tvojimi študijnými povinnosťami. Ale buď opatrný/á, aby si neutratil/a celú výplatu za oblečenie so zamestnaneckou zľavou!

 

Asistent v administratíve

Administratívne práce zahŕňajú veľké množstvo rôznych úloh. S veľkou pravdepodobnosťou sa bude jednať o telefonovanie, zadávanie dát do počítačových systémov, prípravu zasadacích miestností na jednania, varenie kávy a triedenie emailov či pošty. Často je potrebné kopírovať rôzne dokumenty a vykonávať obdobné činnosti. Závisí to samozrejme na type pracoviska, v ktorom sa budeš pohybovať.

 

Servírka / Čašník

Medzinárodní študenti majú výborné pracovné možnosti práve v oblasti služieb. Miestni sa veľmi radi chodia najesť do reštaurácií, krčmičiek a na drink do barov. Núka sa tu tak veľké množstvo pracovných príležitostí. Budeš veľmi vyťažený/á. Budeš usádzať hostí, prijímať objednávky, servírovať jedlo a pitie, celkovo obsluhovať a upratať. Povolanie čašníka/pracovníka v obsluhe je náročná práca, takže buď pripravený/á tvrdo makať. Ako ďalší plus si pripočítaj vylepšenie angličtiny, pretože budeš musieť rýchlo a správne reagovať na požiadavky zákazníkov. Za dobrú obsluhu sa môžeš tešiť na parádne sprepitné.

Pomocník v kuchyni

Táto pozícia zvykne byť fyzicky náročná. Budete umývať riady, krájať a rôznymi spôsobmi pripravovať suroviny na varenie v kuchyni reštaurácie. Často budeš ten/tá posledný/á, ktorý/á opustí reštauráciu, pretože budeš čistiť hrnce, kým obsluhujúci personál už bude na odchode. Túto pozíciu uvítajú jedinci, ktorí sa ešte len zoznamujú s angličtinou a ich úroveň je nízka. Hovoriť budeš hlavne so zamestnancami a Tvoju jazykovú vybavenosť nebude nikto veľmi riešiť.

 

Upratovač/ka

Ako už vyplýva z názvu, budeš upratovať. Táto práca sa hodí pre tých, ktorým nevadí pracovať v noci a cez deň sa chcú plne venovať štúdiu. Veľké spoločnosti zamestnávajú stovky upratovačov, ktorí upratujú veľké komplexy kancelárskych budov. O prácu tu nie je núdza. Svoju činnosť sa naučíš za chodu, nie je potrebné sa nijako pripravovať. Tlak na tvoju úroveň angličtiny bude minimálny, skôr žiadny.

 

Barman/ka

Pokiaľ rád/rada tvrdo pracuješ a ľahko sa zoznamuješ s ľuďmi, je pre Teba barmanstvo to pravé orechové. Mal/a by si vedieť vychádzať s podguráženými ľuďmi a nemalo by Ti vadiť pracovať dlho do noci. Pre túto prácu sa výborne hodia ľudia, ktorí sú pohodoví a dobre vychádzajú so svojimi zákazníkmi a kolegami. Nové postupy v miešaní a príprave drinkov sa Ti pridajú na celý život. Pokiaľ sa rada/rád učíš nové veci, je pre Teba práce za barom super výzva.

 

Pokiaľ máš chuť pracovať, buď bez obáv, že by si nenatrafila na nejakú prácu. Práce ako upratovač, čašník alebo pomocník v kuchyni nájdeš na každom rohu. Ak by si potreboval/a poradiť, môžeš v Sydney kontaktovať našu kanceláriu Information Planet, kde Ti pomôžeme so zostavením životopisu, absolvuješ seminár “ako nájsť prácu” a v rámci emailových newsletterov Ti budeme posielať rôzne ponuky práce.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím