Štúdium v Austrálii

Študuj. Pracuj. Cestuj.

...v Austrálii!

Štúdium v Austrálii sa stáva čím ďalej, tým populárnejším. Do Austrálie prichádza každoročne študovať približne 600 tisíc študentov z viac ako 140 krajín sveta! Austrálsky školský systém ponúka 12 úrovní kvalifikácie - od stredoškolskej až po vysokoškolskú. Jedným z hlavných študijných predmetov v Austrálii je angličtina. Information Planet Ti ponúka viac ako 5 000 kurzov na viac ako 450 školách.

Pred výberom vhodnej školy v Austrálii si prečítaj základné informácie o austrálskom vzdelávacom systéme, ktorý sa od toho nášho líši. Ďalším kritériom a zároveň predpokladom pre výber vhodnej školy v Austrálii je Tvoja úroveň angličtiny, ktorú si môžeš otestovať na príklade vstupného tzv. placement testu. Ak si si už prešiel horeuvedenými odporúčaniami, nič ti nebráni vo výbere vhodného kurzu angličtiny alebo odborného kurzu a školy, prípadne univerzity v Austrálii.

 

slečna studující u počítače

Systém vzdelania

Štúdium v Austrálii sa teší veľkej obľube u zahraničných študentov. Dôvody sú jednoduché – austrálsky systém vzdelávania je veľmi komplexný a vďaka tomu, že svoje základy prevzal z britského školského systému, poskytuje kvalitné vzdelanie, či už si vyberieš jazykovú, odbornú alebo vysokú školu. Školy sa zameriavajú predovšetkým na to, aby študent dokázal využiť nadobudnuté vedomosti v praxi a mal vysoké uplatnenie na trhu práce.

Podrobnejšie informácie o austrálskom systéme vzdelávania nájdeš TU

Jazykové kurzy

Chceš sa naučiť alebo si zlepšiť svoju angličtinu? Austrália je na to ako stvorená! Jazykové školy v Austrálii majú dlhoročnú tradíciu a môžeš si vybrať zo širokej ponuky špecifických kurzov angličtiny. Výhodou je samozrejme aj to, že budeš celé dni tráviť s ľuďmi, ktorí hovoria anglicky, nájdeš si kopec priateľov z iných krajín a spoznáš ďalší krásny kút sveta.

Kde študovať jazykový kurz?

Aké existujú kurzy angličtiny?

Odborné kurzy

V Austrálii sú odborné kurzy veľmi populárne. Dajú sa prirovnať k našim vyšším odborným školám. To znamená, že si zvolíš odbor, v ktorom sa chceš zdokonaliť a na odbornej škole Ťa pripravia predovšetkým na prax, aby si mal predstavu o tom, ako v skutočnosti funguje daný odbor a aby si po ukončení štúdia vedel, čo máš robiť. Kurzy môžeš študovať po celej Austrálii a je iba na Tebe, aký odbor si vyberieš.

Kde študovať odborné kurzy?

Aké odborné kurzy existujú?

Vysokoškolské štúdium

Chceš pokračovať v štúdiu na vysokej škole a Slovensko je pre Teba malé? Čo tak vyskúšať Austráliu? Austrálske vysoké školy ponúkajú bakalárske, magisterské a postgraduálne štúdium s výberom zo stoviek rôznych odborov. Táto forma štúdia sa u slovenských študentov stáva čoraz obľúbenejšou. Pridaj sa aj ty k tým, ktorí svoju budúcnosť obohatili skúsenosťou z vysokej školy či univerzity v Austrálii!

Prečo študovať na vysokej škole v Austrálii?

Kde môžeš študovať?

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím