Víza a emigrácia do Austrálie

Vyplň si svoju online žiadosť o turistické víza v slovenčine.

Ako na víza do Austrálie?

V Information Planet je zariaďovanie víz každodennou náplňou, a tak máš istotu, že ak budeš žiadať o víza práve s nami, vieme veľmi dobre, čo robíme!

Aké typy víz existujú?

Nech už je Tvoj dôvod na návštevu Austrálie akýkoľvek, budeš pri vstupe do krajiny potrebovať platné víza. V jednotlivých sekciách nájdeš množstvo užitočných informácií o nasledujúcich typoch víz:

 

Študentské víza

Väčšina z vás, ktorí sa chystajú do Austrálie, volia možnosť študentských víz. Je to predovšetkým preto, že vďaka týmto vízam môžeš v Austrálii nielen študovať (či už na jazykovej, odbornej alebo vysokej škole), ale ak chodíš do školy viac ako 12 týždňov, získavaš automaticky povolenie v Austrálii pracovať.

Medzi študentské víza patria aj partnerské (dependentské) víza určené pre partnerov alebo manželov, kde jeden z nich chodí do školy a zároveň pracuje a druhý získava pracovné povolenie bez povinnosti štúdia.


Najčastejšie kladené otázky o študentských vízach.

Pracovné víza

Napriek tomu, že existuje viac druhov pracovných víz do Austrálie, najobľúbenejšou možnosťou stále zostávajú študentské víza, kde automaticky získavaš pracovné povolenie na 20 hodín týždenne počas štúdia a počas prázdnin môžeš pracovať neobmedzene!

Pokiaľ si Ťa však vyberie austrálsky zamestnávateľ, máš šancu s jeho pomocou získať sponsorship.

Vyštudoval/a si v Austrálii vysokú školu a zamiloval/a si si život na druhej strane zemegule natoľko, že tu chceš ešte nejakú dobu zostať, využiť svoje znalosti v praxi a zároveň si niečo zarobiť? Super, máš totiž nárok na absolventské víza! Ako dlho sa môžeš v Austrálii po štúdiu zdržiavať a pracovať záleží na tom, aký program si vyštudoval/a.

Turistické víza

Chystáš sa odísť do Austrálie za účelom cestovania a objavovania alebo skrátka len na krátku návštevu či obchodnú schôdzku? V tom prípade budeš potrebovať turistické víza. Momentálne majú obyvatelia Slovenskej republiky na výber z dvoch možností:

eVisitor víza
Sú vhodné pre tých, ktorí plánujú zostať v Austrálii po dobu maximálne 3 mesiacov.

visitor víza
Tieto víza je možné vydať na dobu 3, 6 alebo 12 mesiacov. O tieto víza možno požiadať aj z Austrálie.

 

Viac informácií o turistických vízach TU.

Víza pre emigráciu

Pod pojmom emigrácia máme na mysli získanie víz, ktoré umožňujú neobmedzene pracovať a zažiadať si po určitej dobe o trvalý pobyt v Austrálii. Najčastejšími druhmi takýchto víz sú:

Víza bez pracovnej ponuky

Ak sa chceš v Austrálii usadiť natrvalo, ale nemáš k dispozícii žiadnu pracovnú ponuku od austrálskeho zamestnávateľa, existujú víza, ktoré ti to umožňujú.

Víza s pracovnou ponukou

Ak pracuješ pre austrálskeho zamestnávateľa v rámci sponsorshipu, môže Ťa tento zamestnávateľ nominovať na získanie trvalého pobytu.

Víza pre rodinných príslušníkov

Ak nejaký Tvoj príbuzný žije v Austrálii, je možné, že budeš mať nárok na niektoré z víz pre rodinných príslušníkov - víza pre partnerov, víza pre deti, víza pre rodičov alebo víza pre iných príbuzných.

Čo Ťa ešte môže zaujímať?

Ak sa rozhodneš žiadať o víza, dôležitou informáciou určite je, aké sú poplatky za víza do Austrálie.

 

Spokojní klienti

Priemerné hodnotenie 0/5
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím