Predĺženie turistického víza e600 v Austrálii

Ako si predĺžiť turistické vízum e600

O prodloužení turistického víza e600 lze žádat pouze z Austrálie. Za žádost o tento typ víza zaplatíš poplatek australské ambasádě ve výši $340 AUD. Turistické vízum se poskytuje na dobu 0-6 měsíců, ve výjimečných případech na 1 rok.

O predĺženie turistického víza E600 možno žiadať len z Austrálie. Za žiadosť o tento typ víza zaplatíš poplatok austrálskej ambasáde vo výške $ 340 AUD. Turistické vízum sa poskytuje na dobu 0-6 mesiacov, vo výnimočných prípadoch na 1 rok.

! Po dobu platnosti turistického víza je nelegálne v Austrálii pracovať !

Zoznam potrebných dokumentov k podaniu vízovej žiadosti

 • Spiatočná letenka, popr. rezervácia spiatočnej letenky
 • Certifikát / Diplom o úspešnom ukončení školy + dochádzka zo školy (v prípade, že Ti turistické vízum nadväzuje na študentské vízum)
 • Finančné krytie vo výške $ 1.652,5 AUD na mesiac pobytu
 • Doklad o ukončení pracovného pomeru u zamestnávateľa (v prípade, že si v Austrálii pracoval/a)
 • Rozpis plánu cesty po Austrálii, popr. booking hotela, letenky na cestovanie. Do 3 mesiacov stačia základné informácie o cestovaní, nad 3 mesiace odporúčame poskytnúť viac informácií, napr. na ako dlho, v akom presnom termíne sa zdržíš na akom mieste, s kým budeš cestovať, a pod.

 

Typický postup 

Information Planet odporúča začať s procesom prípravy a zhromažďovaním dokumentov 1 -2 mesiace pred podaním žiadosti o turistické vízum.

 • Prihlás sa do svojho ImmiAccount na stránkach austrálskeho imigračného úradu. Pokiaľ ešte účet nemáš, vytvor si ho tu
 • Vyplň on-line žiadosť /prípadne príď k nám do kancelárie Information Planet a my Ti so žiadosťou pomôžeme

Kedy sa turistické vízum nedá predĺžiť?

 • Pokiaľ si študoval na Tvoje prvé turistické vízum - toto nové turistické vízum nie je možné použiť na dokončenie Tvojho štúdia (ak chceš v Austrálii študovať dlhšie ako 3 mesiace, musíš požiadať o študentské vízum).
 • Vízum nemožno predĺžiť, ak si dostal do Tvojich predchádzajúcich víz "no futher stay" podmienku. Viac informácií o turistických vízach nájdeš na stránkach
  austrálskej ambasády.
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich použitím